Kuchnia

Jak zamontować płytę indukcyjną krok po kroku?

Wyposażenie kuchenne powinno gwarantować oczekiwany poziom komfortu oraz bezpieczeństwa. Nie bez powodu płyty indukcyjne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Uchodzą za ergonomiczne oraz wygodne w codziennym użytkowaniu. Plusem jest również możliwość zminimalizowania zużycia energii, co przekłada się na niższe rachunki. Poniżej przedstawiono orientacyjny przebieg montażu płyty indukcyjnej.

1. Wykonanie otworu na płytę

Montaż płyty indukcyjnej wymaga wcześniejszego przygotowania otworu na urządzenie. Konieczne jest zachowanie minimum 1 cm odległości od ściany. Tylna powierzchnia ścianki szafki powinna posiadać niewielkie dziurki umożliwiające swobodny przepływ powietrza. Sprawna wentylacja jest absolutną podstawą do tego, aby sprzęt pracował prawidłowo.

2. Przyklejenie uszczelki

Zakupioną płytę indukcyjną należy delikatnie rozpakować, tak aby nie doprowadzić do jej przypadkowego uszkodzenia lub zarysowania. Kolejnym krokiem jest przyklejenie uszczelki, która powinna znajdować się możliwie najbliżej krawędzi zewnętrznej. Bardzo ważne jest to, aby jej grubość została właściwie dopasowana do otworu meblowego. Nie można więc jednoznacznie powiedzieć, ile powinna ona wynosić.

3. Umieszczenie płyty w otworze

Montaż płyty indukcyjnej wymaga ostrożnego umieszczenia jej w przygotowanym wcześniej otworze. Należy sprawdzić, czy nie popełniliśmy żadnego błędu. Istotne jest również to, aby urządzenie znajdowało się w równej odległości od wszystkich krawędzi. To najlepszy czas na drobne poprawki i eliminację wszelkich nieprawidłowości. Jeśli wszystko jest w porządku, to możemy przystąpić do kolejnego kroku.

4. Podłączenie przewodów elektrycznych

Najtrudniejszym etapem montażu płyty indukcyjnej jest podłączenie przewodów elektrycznych. Oczywiście do każdego modelu dołączony jest schemat, według którego należy postępować. Szczegółowa instrukcja producenta jest całkowicie wystarczająca, jeśli posiadamy podstawową wiedzę z zakresu elektryki. Osoby, które nie posiadają doświadczenie powinny skorzystać z usług fachowca.

5. Uszczelnienie brzegów urządzenia

Montaż płyty indukcyjnej powinien zakończyć się uszczelnieniem brzegów urządzenia. Dzięki temu będzie ono znajdować się w stabilnym położeniu. Nie trzeba obawiać się, że sprzęt ulegnie przesunięciu podczas normalnego użytkowania. Uszczelnienie wspomaga także utrzymanie wysokiego poziomu higieny. Okruszki i inne zanieczyszczenia nie będą wpadać w zakamarki.

You may also like

Zobacz również

Wyposażenie wnętrza
Utrzymanie i konserwacja kutrów gastronomicznych: najlepsze praktyki Kuter gastronomiczny jest niezbędnym narzędziem w profesjonalnej kuchni, które wymaga regularnej konserwacji i odpowiedniego utrzymania, aby zapewnić...
Czytaj więcej
Kuchnia
Bemary: efektywność energetyczna i zrównoważone użytkowanie Czy zastanawiałeś się, jak efektywnie i ekologicznie korzystać z bemarów? Oto kluczowe wskazówki, które pomogą Ci w osiągnięciu...
Czytaj więcej